2024-05-26

Pilarki do cięcia drzewa to wszechstronne narzędzia, jakie sprawdzą się zarówno przy pracach ogrodowych oraz sadowniczych, jak również przy większej wycince drzew. Dobierając pilarkę musimy kierować się jej wykorzystaniem. Im więcej będziemy robili przy ich wykorzystaniu robót, jakie potrzebuje ciągłości cięcia oraz bardzo obciążą te narzędzia, tymże lepiej postawić na większą moc. Też długa oraz systematyczna praca pilarką może stać się męcząca, wyjątkowo przy mniej korzystnych warunkach powietrznych. Czy odpowiednim wyjściem wykaże się piła akumulatorowa?

Piła akumulatorowa

Jeśli chcemy wykorzystywać pilarki w otoczeniu domu, zazwyczaj dobieramy narzędzie elektryczne, nie spalinowe, ponieważ jest ono szybko zdolne do funkcjonowania oraz można je używać również np. w garażu (wersje spalinowe są dedykowane tylko do pracy na zewnątrz). Prócz typu silnika, powinniśmy brać pod uwagę wygodę obsługi (wyważenie, możliwość regulacji naciągu łańcucha). Przy krótkim amatorskim stosowaniu, mniej ważna jest długość prowadnicy – starczy 30-35 cm – krótszą piłą porusza się ponieważ komfortowo oraz pewnie.

Piła akumulatorowa łańcuchowa – jak dobrać?

Piła łańcuchowa to sprzęt, jaki odnajdzie wykorzystanie często do pracy przy wycince drzew. Osoby, jakie potrzebują zaopatrzyć się w tego rodzaju narzędzie, powinny mieć na uwadze parę rzeczy. Co należałoby wiedzieć przed zakupem tego artykułu? Na starcie należałoby potwierdzić się, czy do dobranego poprzez nas rodzaju dołączony jest nadmieniony wcześniej akumulator. Niejednokrotnie zdarza się, iż klient dostaje zestaw pozbawiony tego elementu. To powoduje, iż niezbędny jest jego zakup, co jak wiemy tworzy kolejny wydatek. Jeżeli wskazany poprzez nas model nie ma w zestawie akumulatora poszukajmy danych na temat tego, jaki jego typ będzie dobry dla danego narzędzia.